Visa, Kripto Geliştirme Programı İçin Aday Arıyor!

Visa, Kripto Geliştirme Programı İçin Aday Arıyor!

Visa, yayımladığı iş ilanında yeni üniversite mezunlarını Kripto Geliştirme Programı'na katılmaya davet ediyor. Başvuran adayların seçebilecekleri 3 tane bölüm bulunuyor: Kripto ürünleri, kripto endüstrisine yönelik çözümler ve dijital ortaklık. Adaylara program dahilinde ayrıca gerçek hayata dair sektör deneyimi, eğitim, mentorlük ve liderlik eğitiminin de verilmesi planlanıyor.

 

İşletme, bilgisayar mühendisliği ve ilgili bölümlerde okuyanlar tercihen öncelikli olacak fakat özellikle şart koşulan bir bölüm bulunmuyor. Ayrıca, sadece Aralık 2021 ile Ağustos 2022 arasında bir bakalorya programından mezun olan veya mezun olacak adayların bu programa katılma şansı bulunuyor.

 

Programın en önemli amacı adayları kripto sektörünün belirli alanlarında uzmanlaştırmak, Visa için yeni ürünlerin nasıl oluşturulacağını öğretmek, kripto şirketlerinin nasıl çalıştığını keşfetmek ve kripto sektöründeki yeni iş modelleri hakkında bilgi vermek.

 

Visa, geçen yıl kripto sektöründe küçük ama kademeli hamlelerde bulundu. Bu gelişmelere, traderlar ve bankalar için kripto danışmanlık hizmeti başlatmak, işletmelerin kredi seçeneklerini genişletmek için kripto ödeme platformları ile ortaklık kurmak gibi örnekler verilebilir. Visa, her yıl 200’den fazla ülkede tüketiciler, traderlar, finans kurumları ve devlet kurumları arasında yaklaşık 215 milyar işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 

Visa temsilcileri, Temmuz 2021’de stablecoin ile ilgili şunları söylemişti:

 

"Stablecoin’ler, finansal hizmetlerin dijital dönüşümünde önemli bir parça olma yolunda ilerliyor ve Visa, bu dönüşümün şekillenmesinde ve desteklenmesinde rol almaktan heyecan duyuyor."

 

 


Ataberk Ozan

Ataberk Ozan

Uluslararası Ticaret ve Finans Öğrencisi, İstanbul.


YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

    Yorum formu